מתנות לתינוקות – מדריך לבחירת המתנה המושלמת

מתנות לתינוקות

מזל טוב! תינוק נולד. בין אם מדובר בתינוק חדש אצל בני משפחה, אצל חברים או אצל שכנים, המטלה שנותרה לכם, מלבד להכריז כמה התינוק נכון, זה לקנות מתנה.

כל השאלות שיתנו לכם את התשובה הנכונה לשאלה הכה חשובה: איך בוחרים את המתנה המושלמת לתינוק הרך?

מי התינוק?

מתחילים בשאלה מי התינוק ומה הרקע שלו. לא דומה מתנה לתינוק ראשון במשפחה לתינוק מספר 4 במשפחה, הרי לתינוק עם אחים גדולים יש לא מעט מוצרים שעברו אליו בירושה והוא לא צריך עוד סלקל או טרמופלינה. לעומת זאת, אם מדובר בתינוק ראשון במשפחה, ההורים, מצויידים ככל שיהיו ומתוכננים ומאורגנים ככל שיהיו, לא תמיד זכרו לרכוש הכל ולכן כל מתנה תתקבל בברכה.

מי ההורים?

בדרך כלל כשמעניקים מתנה לתינוק הרך, מכירים את הוריו, אבל חשוב לברר עוד טרם קניית המתנה מה ההורים רוצים. צעצוע מרעיש לא יתקבל בברכה אצל כל משפחה ולחילופין אמא אחרת תעדיף קניה של מוצצים איכותיים על פני בגד נוסף. בירור ההעדפות יחסוך הרבה אי נעימויות וקניות לא נצרכות שחבל עליהן.

מה האיכות?

חנויות לאביזרי תינוקות יש בשפע, כשחלק מהחנויות מספקות מותגים וחלקן חנויות עממיות ובמחירים זולים יותר. לפני הקניה חשוב לבחור את האיכות הרצויה של המוצר ולפי זה לבחור מה המוצר הרצוי. לא דומה קניית בקבוקים ממותגים או בגד מבד איכותי לקניית סטוק של מוצצים פשוטים יותר או כמות מכובדת של בגדים פשוטים יותר, הן מבחינת העלות והן מבחינת מקום הקניה, מה שמוביל היישר אל השאלה הבאה.

איפה קונים?

לאחר שהוחלט על כיוון למתנה, רצוי שלא להחליט באופן סופי על המתנה ועם הכיוון הנבחר שעונה על צרכי ההורים ומתאים למיקום הילד במשפחה, לצאת אל החנות הרצויה שמוכרת מוצרים באיכות הנבחרת, כמו למשל מתנות לתינוקות – ליטל פינגווין. בחנות בקשו הכוונה את המדפים המתאימים כדי שלא תאבדו בין שלל המוצרים שמחכים על המדפים ויכולים בעיקר להוות הסחת דעת מהבחירה המקורית והמתאימה.

אל מול המדפים המלאים במוצרים בכיוון המתאים למתנה שלכם, תנו לעיניים לשוטט בין המבחר ולהתרשם. רק אז תבצעו את הבחירה ותשלחו את היד לאסוף את המתנה המיוחלת.

כמה נקודות שחשוב לשים לב אליהן בקופה:

הראשונה כמובן לאפשר החלפה של המוצר. אל תהססו לבקש פתק החלפה, עדיף כזה שמאפשר החלפה גם בסניפים אחרים אם קניתם את המוצר בחנות של רשת.

שנית, בקשו מהמוכרת לעטוף את המתנה, אל תנסו לעטוף אותה בבית. המוכרת מנוסה בעטיפות והרושם שישאר יהיה גדול יותר.

ובסוף, צרפו פתק אישי. אין כמו ברכה מלב אוהב, עדיף בכתב יד, על כרטיס שאפשר לשמור לאורך שנים ארוכות ובסופו של דבר כשהתינוק יגדל, להיזכר בימים בהם נולד.