מתוק ומר

תפוחים וקערת פירות יבשים

חג שבועות עומד בפתח, אבל בינינו, מי צריך תירוצים כדי ליהנות ממגוון קינוחים טעימים עם שוקולד חלב או עם שוקולד מריר? נדמה שהעולם מתחלק לשני סוגים: האנשים של השוקולד המריר ואלה של שוקולד החלב. פה ושם הם יסכימו לטעום מהטעם האחר, אך בימים כתיקונם הם לא יעיזו להיפרד מהמוכר והאהוב.

על היתרונות של כל סוג

חובבי שוקולד מריר יטענו כי מדובר בשוקולד בריא מאוד. למעשה, הוא נחשב סופר פוד. זה נכון, אבל הסוד טמון באחוזים. ככל שאחוז מוצקי הקקאו בשוקולד יהיו גבוהים יותר כך הוא יחשב איכותי יותר. העובדה היא ששוקולד מריר שיש בו מעל לשמונים וחמישה אחוזי קקאו, נחשב לבחירה היותר בריאה בדרך כלל. לכן, אם אתם מתענגים מדי יום ביומו על שוקולד מריר עם אחוז מוצקי קקאו נמוך, המשיכו לאכול אותו בהנאה ורק זיכרו שלא מדובר פה במזון על.
כאשר מדובר על שוקולד חלב, הסיפור היחידי פה הוא של טעם, בריאות זה כבר עניין אחר. עבור מי שמחפש טעם עשיר, מתקתק ומרקם חצי נמס חצי מוצק, זה השוקולד עבורכם. הוא ילך נהדר בממרחים, בקינוחים מסוגים שונים וגם סתם כנשנוש טעים ביותר.

חג שבועות הוא אמנם חג שנהנה מתדמית של אכילת מוצרי חלב, אבל גם בחג שבועות ניתן להוסיף לא מעט שוקולד חלב וגם שוקולד מריר לקינוחים שלנו כדי לשדרג אותם. ראשית, בואו נדבר על עוגת הגבינה הקלאסית. נכון, טעימה בטירוף, על פי רוב קלה להכנה ואפשר להחליט אם אנחנו מעוניינים בגירסה האפויה שלה או דווקא בזאת הקפואה. כך או כך, ציפוי של שוקולד חלב מעל יכול להוסיף מאוד ולשדרג כל עוגת גבינה שגרתית ומוכרת. במידה ואתם רוצים להפתיע את האורחים שלכם, הוסיפו שבבי שוקולד מריר מעל או בתוך העוגה האפויה או זאת שאינה אפויה.
אוהבים גלידוניות? אתם יכולים להכין בקלות כאלה בבית. ניתן לצפות אותן בציפוי של שוקולד חלב שיהפוך להיות ציפוי קראנצ'י אחרי ביקור קצר במקפיא. הבעיה היחידה היא שלא בטוח שכל הגלידוניות ישרדו במקפיא עד שתגישו את הקינוח. איכשהו הן יעלמו באורח פלא מסתורי ביותר..
גלידוניות יכולות גם לקבל ואריאציה טבעונית או פרווה לשומרי הכשרות. את שוקולד החלב ניתן להחליף בציפוי דומה של שוקולד מריר. ומה לגבי המילוי אתם שואלים? אפשר בקלות לטבען אותו פשוט על ידי שימוש בשמנת צמחית, כך שצפויה חגיגה טעימה גם למקפידים על הפרדה בין מאכלי חלב לבשר וגם עבור הטבעוניים שבינינו. ובינינו – איזה עוד קינוחים טבעוניים קרירים יכולים למלא את מקומן של הגלידוניות הטבעוניות עם השוקולד המריר.

 

שוקולד הוא מאכל נהדר. בין אם אנחנו מכינים עם שוקולד מריר קינוח טבעוני ובין אם אנחנו סתם אוכלים להנאתנו שוקולד חלב. מומלץ לבחור שוקולד איכותי, כי אם כבר שוקולד שיהיה איכותי.